Čovjek-mašina! Đoković savladao Popirina, plasirao se u osminu finala

Po setovima je bilo 4:6, 6:3, 6:4, 7:6.

U osmini finala Đoković će se sastati sa Holgerom Runeom.

Oba tenisera su na siguran način započela prvi set. Bez prilika za brejk ns obje strane, a najbliži tome bio je srpski teniser u šestom gemu. Stigao je Nole do izjednačenja i odveo gem na razliku, ali priliku za brejk nije imao. Već u sljedećem uslijedio je pravi šok za najboljeg tenisera u istoriji. Neočekivano je na krilima Noletovih grešaka stigao Australijanac do brejk prilike i odmah realizovao prvu i jedinu, za veliko oduševljenje britanske publike. Suvereno je potom Popirin sačuvao svoj servis i poveo sa 1:0 u setovima.

Bio je potreban ovaj šamar Novaku da se dodatno uozbilji i podigne nivo igre na stepen više. Prvo uzbuđenje u drugom setu viđeno je na Đokovićev servis u trećem gemu, ali je srpski teniser odbio nalet Popirina i uspio spasiti brejk loptu. Kao da je to razljutilo Đokovića, pa već odmah u narednom servis gemu rivala pravi brejk i stiže do 3:1 u gemovima. Mogao je Novak i ranije riješiti ovaj set u svoju korist da je bio dovoljno skoncentrisan u šestom gemu. Dugo su lomili koplja, ali Nole nije iskoristio novu brejk šansu. Sa druge strane sigurno je servirao i bez izgubljenog poena došao do 6:3 i poravnanja u setovima.

Da se Novak probudio bilo je jasno već nakon prvog gema 3. seta. Đoković je odmah napravio brejk i poveo u 3. setu. Čuvao je prednost Srbin, bez ikakvih problema. Nije uspijevao Pipirin da mu se približi i pokuša da ga ugrozi ribrejkom. Novak je staloženo čuvao svoj servis i na kraju sa 6:4 osvojio treći set.

Potpuni egal imali smo u četvrtom setu. I Novak i Aleksej ljubomorno su čuvali svoje servise. Ni jedan ni drugi teniser nisu mogli do brejk prilika. Ipak kada se činilo da ćemo u taj brejk, pri rezultatu 5:5 Novak je propustio tri uzastopne brejk lopte.Ipak nije uspio da napravi brejk Novak, a onda smo otišli u taj-brejk, a zna se ko je najbolji u tom segmentu igre. Đoković je sa 7:4 u taj-brejku došao do trijumfa.

TOK MEČA: NOVAK ĐOKOVIĆ – ALEKSEJ POPIRIN 3:1 (4:6, 6:3, 6:4, 7:6)

7:6 Novak osvaja taj-brejk i ulazi u osminu finala Wimbledona, piše Srpskainfo.