Legendarni Đoković “prošetao” do polufinala

Rune nije mogao da dođe do poena u prva tri gema.

Sa nulom je Novak osvojio i svoj i protivnikov servis gem i tako rano stekao važnu prednost. Iako je Rune uspio da u narednih nekoliko gemova makar malo popravi utisak, Novakova igra bila je na vrhunskom nivou.

Besprekorno se kretao, još bolje čitao protivnika i pronalazio sjajna rješenja na mreži. Poslije 29 minuta srpski as već je vodio sa 1:0 u setovima.

U drugom setu Novaku je pala koncentracija, ali više od toga brinulo je to što se držao za stomak i izgledao kao da trpi bolove. Međutim, brzo se oporavio i vratio se onaj Novak iz prvog seta.

Srpski as napravio je brejk, a potom je bio u prilici da set završi na servis protivnika. Propustio je čak šest set lopti! Ali kada je Nole spasao na kraju je rutinski upisao velikih 2:0 u setovima.

Napravio je brejk srpski as odmah na početku trećeg seta i time pokazao da će meč uskoro biti gotov. Do kraja je još jednom brejknuo Runea i i priveo meč kraju.

Za polufinale srpski as će se boriti sa Australijancem Aleksom De Minorom.